Přeji si zasílat aktuální informace na uvedenou emailovou adresu:

Nevyplňovat

Pro odeslání klikněte na druhé tlačítko:

POSUZOVÁNÍ VLIVŮ ZÁMĚRŮ NA ŽIVOTNÍ PROSTŘEDÍ (EIA) a stavební zákon - Praha

8.6.2017

Posuzování vlivů záměrů na životní prostředí (EIA) je jedním z nejdůležitějších nástrojů ochrany životního prostředí. Základem právní úpravy v oblasti EIA je zákon o posuzování vlivů na životní prostředí (zákon č. 100/2001 Sb.). Většina záměrů spadajících do režimu EIA je současně stavbami, proto jsou z hlediska jejich povolování důležitá i ustanovení stavebního zákona, zejména úprava územního a stavebního řízení.
Cílem semináře je vyložit právní úpravu se zaměřením na vzájemné vazby mezi zákonem o posuzování vlivů na životní prostředí a stavebním zákonem (úprava stanoviska EIA, procesní pravidla pro tzv. navazující řízení včetně role tzv. dotčené veřejnosti).

Účastníci budou také podrobně seznámeni se zásadní novelou stavebního zákona (a též zákona o posuzování vlivů na životní prostředí), která mj. zavádí 2 zcela nové typy řízení – územní řízení s posouzením vlivů na životní prostředí a společné územní a stavební řízení s posouzením vlivů na životní prostředí. Novela byla Poslaneckou sněmovnou schválena 5. 4. 2017, nyní je projednávána Senátem; její účinnost se očekává na přelomu let 2017 a 2018.

Přednáší :    JUDr. LIBOR DVOŘÁK -  ředitel odboru legislativního a zástupce náměstka pro řízení sekce státní správy, Ministerstvo životního prostředí

Termín konání:
čtvrtek 8. června 2017
(9,00 - 9,30 hod. prezence; 9,30 - 14,30 hod odborný program)

Místo konání:
PRAHA
Česká zemědělská univerzita
Studijní a informační centrum
Kamýcká 129
165 21 Praha 6 - Suchdol

Školící místnost SIC 259 – 1. patro

Odkaz na mapu

Účastnický poplatek:
1.650,- Kč vč. DPH (1.363,64 Kč bez DPH)

 

Pro vyplnění závazné přihlášky klikněte zde.

Soubory ke stažení

Přednášky ke stažení

Zpět

Kontaktní formulář

Pro rychlejší vyřízení Vašeho dotazu, uveďte prosím telefonní číslo

Pro odeslání klikněte na druhé tlačítko:
Webové stránky vytvořil Acceler