CZEN

POSUZOVÁNÍ VLIVŮ ZÁMĚRŮ NA ŽIVOTNÍ PROSTŘEDÍ (EIA) a stavební zákon - Praha

8.6.2017

Posuzování vlivů záměrů na životní prostředí (EIA) je jedním z nejdůležitějších nástrojů ochrany životního prostředí. Základem právní úpravy v oblasti EIA je zákon o posuzování vlivů na životní prostředí (zákon č. 100/2001 Sb.). Většina záměrů spadajících do režimu EIA je současně stavbami, proto jsou z hlediska jejich povolování důležitá i ustanovení stavebního zákona, zejména úprava územního a stavebního řízení.
Cílem semináře je vyložit právní úpravu se zaměřením na vzájemné vazby mezi zákonem o posuzování vlivů na životní prostředí a stavebním zákonem (úprava stanoviska EIA, procesní pravidla pro tzv. navazující řízení včetně role tzv. dotčené veřejnosti).

Účastníci budou také podrobně seznámeni se zásadní novelou stavebního zákona (a též zákona o posuzování vlivů na životní prostředí), která mj. zavádí 2 zcela nové typy řízení – územní řízení s posouzením vlivů na životní prostředí a společné územní a stavební řízení s posouzením vlivů na životní prostředí. Novela byla Poslaneckou sněmovnou schválena 5. 4. 2017, nyní je projednávána Senátem; její účinnost se očekává na přelomu let 2017 a 2018.

Přednáší :    JUDr. LIBOR DVOŘÁK -  ředitel odboru legislativního a zástupce náměstka pro řízení sekce státní správy, Ministerstvo životního prostředí

Termín konání:
čtvrtek 8. června 2017
(9,00 - 9,30 hod. prezence; 9,30 - 14,30 hod odborný program)

Místo konání:
PRAHA
Česká zemědělská univerzita
Studijní a informační centrum
Kamýcká 129
165 21 Praha 6 - Suchdol

Školící místnost SIC 259 – 1. patro

Odkaz na mapu

Účastnický poplatek:
1.650,- Kč vč. DPH (1.363,64 Kč bez DPH)

 

Pro vyplnění závazné přihlášky klikněte zde.

Soubory ke stažení

Přednášky ke stažení

Zpět

Kontaktní formulář

Informace o ochraně osobních údajů

Zpráva bude odeslána na náš e-mail, odpovíme Vám nejpozději do 2 pracovních dnů. Většinou to ale bývá do pár hodin.