CZEN

POSUZOVÁNÍ VLIVŮ ZÁMĚRŮ NA ŽIVOTNÍ PROSTŘEDÍ (EIA) - vč. výkladu o aktuálně schvalovaných změnách

17.10.2017

!!POZOR!! ZMĚNA TERMÍNU KONÁNÍ!!

POZOR, ZMĚNA TERMÍNU KONÁNÍ!!

Posuzování vlivů záměrů na životní prostředí (EIA) je jedním z nejdůležitějších nástrojů ochrany životního prostředí. Základem právní úpravy v oblasti EIA je zákon o posuzování vlivů na životní prostředí (zákon č. 100/2001 Sb.). Většina záměrů spadajících do režimu EIA je současně stavbami, proto jsou z hlediska jejich povolování důležitá i ustanovení stavebního zákona, zejména úprava územního a stavebního řízení.

Cílem semináře je podrobně vyložit právní úpravu EIA se zaměřením na vzájemné vazby mezi zákonem o posuzování vlivů na životní prostředí a dalšími předpisy, zejména stavebním zákonem (úprava stanoviska EIA, procesní pravidla pro tzv. navazující řízení včetně role tzv. dotčené veřejnosti).

Účastníci budou podrobně seznámeni s připravovanými zásadními změnami v oblasti EIA, tj. s novelou stavebního zákona účinnou od 1.1.2018, která zavádí 2 zcela nové typy řízení (územní řízení s posouzením vlivů na životní prostředí a společné územní a stavební řízení s posouzením vlivů na životní prostředí) a s tzv. transpoziční novelou zákona, která provádí mnohé další podstatné změny, např. ve věci platnosti stanoviska EIA.

Přednáší :    JUDr. LIBOR DVOŘÁK -  ředitel odboru legislativního a zástupce náměstka pro řízení sekce státní správy, Ministerstvo životního prostředí

Termín konání:
úterý 17. října 2017
(9,00 - 9,30 hod. prezence; 9,30 - 14,00 hod odborný program)

Místo konání:
PRAHA
Česká zemědělská univerzita
Studijní a informační centrum
Kamýcká 129
165 21 Praha 6 - Suchdol

Školící místnost SIC 259 – 1. patro

Odkaz na mapu

Účastnický poplatek:
1.650,- Kč vč. DPH (1.363,64 Kč bez DPH)

Pro vyplnění závazné přihlášky klikněte zde.

Soubory ke stažení

Přednášky ke stažení

Zpět

Kontaktní formulář

Informace o ochraně osobních údajů

Zpráva bude odeslána na náš e-mail, odpovíme Vám nejpozději do 2 pracovních dnů. Většinou to ale bývá do pár hodin.