Měření pachových látek

Provádíme autorizované měření pachových látek, běžné známé také pod prostým pojmem měření zápachu. Pro tato měření je naše společnost vybavena speciálním přístrojem - Olfaktometrem TO8 firmy Ecoma a vakuovým vzorkovacím zařízením.
Vlastnímu stanovení koncentrace pachových látek předchází odběr vzorků, který je realizován z odběrového místa do vzorkovnic z vhodných materiálů za využití speciálního vakuového vzorkovacího přístroje a následný transport vzorků do laboratoře. V průběhu odběru dochází ke sledování klimatických podmínek.
Jsme držiteli autorizace MŽP k měření emisí pachových látek dle zákona č. 201/2012 Sb. (Zákon o ochraně ovzduší).

Odběr vzorků:                                                                     

  • ‌odběry z plošných zdrojů (skládky, ČOV…)
  • odběry z bodových zdrojů (komíny, výduchy…)
  • odběry z okolní atmosféry zdroje zápachu

Měření:

 Stanovení koncentrace pachových látek je provedeno na Olfaktometru TO8. Přístroj pracuje na principu ředění odebraného vzorku neutrálním vzduchem. Vzorek je nasáván ze vzorkovnice a v plynných proudových čerpadlech je důkladně míchán s neutrálním vzduchem bez zápachu. Takto upravený vzorek je podáván členům komise.Hodnota prahové koncentrace zjištěná měřením je ta, kterou určí 50 % členů komise a odpovídá jí zjištěný zřeďovací poměr. Při tomto zřeďovacím poměru je definičně koncentrace pachových látek rovna 1 OUER/m3.

Zkušební laboratoř č. 1110 akreditovaná ČIA podle ČSN EN ISO/IEC 17025:2005

Napište si o nezávaznou cenovou kalkulaci měření pachových látek!

Informace o ochraně osobních údajů

Zpráva bude odeslána na náš e-mail, odpovíme Vám nejpozději do 2 pracovních dnů. Většinou to ale bývá do pár hodin. Pro rychlý kontakt uveďte telefon.

Přeji si zasílat aktuální informace na uvedenou emailovou adresu: