Zničení legionelly začíná odborným rozborem

legionella

Legionella pneumophilia je bakterie nebezpečná pro lidské zdraví, v krajních případech způsobuje i smrt. Výskytu bakterie legionella je ale možné předejít včasnou prevencí. V laboratořích EMPLA AG spol. s r.o. provádíme stanovení legionelly v rizikových místech udávaných zákonem, ale i v případě soukromých účelů. Legionelle se obvykle daří růst v nánosech vhodných pro množení bakterií, jako jsou například sedliny v boilerech, nedostatečně ošetřované bazény, vířivky, sprchy i útroby klimatizací.

Nezávazně konzultovat výskyt legionelly


Legionella pneumophila - výskyt a řešení

Legionella ve vodě všeobecně může přežívat až do teploty 70°C. Dnešní riziko nákazy nelze brát na lehkou váhu. Proto jsou některá zařízení ze zákona povinná zajistit nezávadnost používané vody. Pokud si nejste jisti, poraďte se s námi zdarma, zda je potřeba provést preventivní měření i u vás. Ať už potřebujete změřit výskyt bakterie legionella v Praze nebo kdekoliv jinde v republice, jsme připraveni vám pomoci.

Nezávazně poptat rozbor legionelly 


Co je legionella

Bakterie legionella způsobuje u člověka takzvanou legionářskou nemoc neboli legionelózu. Toto horečnaté onemocnení postihuje plíce nakaženého, odkud se šíří do dalších orgánů. V případě zanedbání léčby může v lidském organismu způsobit nevratné škody. Nakazit se můžete nejčastěji vdechnutím vodní páry obsahující bakterie legionella, které rostly přibližně týden ve vyhovujícím prostředí. To má nejčastěji legionella ve vodách od 20 do 50°C a v místech vhodných k tvoření usazenin. Poté se šíří formou aerosolu, tedy vdechnutím mlhy nebo páry do plic. Od infikovaného člověka není možné se nakazit. Většinou však není jisté, kde dotyčný k onemocnění přišel. Proto hrozí vysoké riziko nakažení dalších lidí stejným způsobem. Vždy je tedy lepší včas odhalit toto riziko spolehlivým laboratorním rozborem. Měření provádíme jak pro soukromé účely, tak i v kterémkoliv veřejném zařízení, kde tato možnost hrozí nebo je dána povinnost tohoto měření přímo zákonem.


Jak se projevuje legionella

Legionella způsobuje těžkou formu zápalu plic. Projevuje se vysokými horečkami, bolestmi hlavy a svalstva, někdy průjmy nebo zvracením. Počátek nemoci není snadné rozeznat od klasických druhů chřipek. Pokud se nemoc nepřeklene do akutní formy, patrně ji za nic víc než chřipku ani považovat nebudete. Jestliže se tak ale stane, je nutné co nejdříve nasadit antibiotika. Každá prodleva zvyšuje riziko napadení dalších orgánů. Prevence je vždy méně nákladný a komplikovaný způsob, než řešení následků. Nečekejte s rozborem u vás až do chvíle, kdy se objeví první podezření. S výsledky výskytu legionelly pneumophily ve vodě budete mít jasno, jak dále postupovat.

Napište si o nezávaznou kalkulaci rozboru vody!

Informace o ochraně osobních údajů

Zpráva bude odeslána na náš e-mail, odpovíme Vám nejpozději do 2 pracovních dnů. Většinou to ale bývá do pár hodin. Pro rychlý kontakt uveďte telefon.

Přeji si zasílat aktuální informace na uvedenou emailovou adresu: